Home LICENCJA NA SEZON 2023

LICENCJA NA SEZON 2023

by artur

Jak zostać zawodnikiem startującym w zawodach Pucharu Polski MX i SM.

1) Wypełnij wniosek o przyjęcie do klubu w charakterze członka nr 1 POBIERZ oraz dokonaj wpłaty 100 zł na podane niżej konto składki członkowskiej. Nr konta do wpłat dla członków SMX Motocyklon Nr konta: 68 1020 4115 0000 9302 0223 8822

2) Jeśli chcesz zmienić przynależność klubową wydrukuj i wypełnij wniosek – nr 2 POBIERZ.

3) W celu wyrobienia nowej licencji lub wznowienia obecnie posiadanej należy wypełnić i wydrukować wniosek nr 3 POBIERZ, wniosek ten należy wydrukować i podpisać – na podpisanym wniosku należy uzyskać potwierdzenie przynależności klubowej z obecnego klubu.

4) Druk danych osobowych z fotografią –nr 4 POBIERZ

5) Wniosek o przyznanie licencji + zaświadczenie lekarskie Nr 5 POBIERZ. Każdy kandydat/zawodnik zobowiązany jest do posiadania na zawodach ważnej i uprawniającej do uprawiania sportu motocyklowego Karty Zdrowia Zawodnika Sportów Motorowych (żółta książeczka ze zdjęciem zawodnika i wpisem daty badania/daty ważności). Udając się na badania do lekarza sportowego zabieramy ze sobą żółtą książeczkę PZM, do której wpisywane są daty ważności badań. Książeczka dostępna jest bezpłatnie w naszym klubie.

Licencja B pitbike dla osób powyżej 18 roku życia. Licencja B pitbike kadet do 18 r.ż. Do wniosku dołączamy potwierdzenie opłaty za licencję płatną na konto PZM . Nowa licencja 140 zł na pitbike Wznowienie licencji 100 zł na pitbike.

Nowa licencja wyścigi torowe 330 zł Wznowienie licencji wyścigi torowe 290 zł. Nr konta PZM 26109013590000000035018452

6) Zaświadczenie ze zdanego egzaminu na licencję ( to uzyskujecie na pierwszych zawodach )

7) Licencja inna na sporty motocyklowe jeżeli została wydana.

Komplet dokumentów dostarczasz osobiście, bądź pocztą/kurierem na adres: SMX MOTOCYKLON, ul. Witkowska 117, 62-200 Gniezno.

UWAGA:

Każdy z kandydatów do licencji, który zdał egzamin (teoretyczny i praktyczny) w roku 2022 (i nie wyrobił licencji) może na podstawie zaświadczenia z egzaminu wnioskować o wyrobienie licencji w sezonie 2023.

Licencja jest jedynym dokumentem niezbędnym do uprawiania dyscypliny – sport motocyklowy. Zdany egzamin na licencję nie jest dokumentem uprawniającym do startu we wszystkich zawodach.

W przypadku braku licencji, przed każdymi zawodami zawodnik zobowiązany jest zdać za każdym razem egzamin oraz dokonać opłaty za ten egzamin i ubezpieczenie lecz musi posiadać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do uprawiania sportów motocyklowych lub żółtą książeczkę zdrowia PZM

Zawodnik posiadający ważną licencję automatycznie posiada ubezpieczenie i nie musi zdawać egzaminu przed zawodami.