Ekspedycja Bałkany 9 dni – Explorer 6.10.19  do 14.10.19

 
 
 
 
Zapraszamy na ekspedycję motocyklową na Bałkany. Jest to ekspedycja o charakterze przygodowo
odkrywczym.
Dużo jeździmy dzięki temu wiele eksplorujemy. Chcemy abyście doświadczyli czegoś czego na próżno szukać w biurach podróży.
Cały plan ekspedycji powstał na bazie naszego kilkuletniego doświadczenia.
Filmy, zdjęcia są zrobione przez Nas.
Na każdej wyprawie towarzyszy nam dron DJI, kamery Gopro oraz aparat fotograficzny Sony. Rejestrują one waszą przygodę.
Na Bałkanach byliśmy wiele razy sami jak i w większych grupach, nie zjechaliśmy jeszcze wszystkiego ale widzieliśmy już bardzo wiele, doświadczyliśmy jeszcze więcej, a z tego co widzieliśmy i doświadczyliśmy, wybraliśmy to co najlepsze by podzielić się z Wami.
Szanujemy swój i Twój czas, więc musisz wiedzieć, że to nie jest opcja all inclusive holidays. Ponadto jeżeli:
– przeraża Cie perspektywa spania w namiotach i hostelach.

– wysiłek jest nie dla Ciebie
– nie lubisz wyzwań i komplikacji,- tolerujesz tylko przewidywalność,- interesuje Cię tylko sztywny gotowy plan

Zamknij teraz naszą stronę internetową. Zrób to teraz. Nie czytaj dalej.

Projekt Explorer jak sama nazwa mówi to odkrywanie skierowany jest do ludzi którzy kochają przeżycia i mają w duszy naturę podróżnika. A poza tym:

– są spontaniczni i kochają ludzi bez względu na kolor skóry i religię,

– potrafią żyć prawdziwym życiem, a nie  wirtualnym,

– mogą żyć czasowo bez dostępu do internetu

– kochają przyrodę i nieprzewidywalność

– lubią każdy rodzaj emocji .

Jeżeli czytasz dalej to znaczy, że rozpoznałeś w sobie w/w cechy.

Możesz wybrać wygodny fotel i dalej oglądać w monitorze to co przeżywają inni, albo możesz zostać bohaterem we własnym filmie i powiedzieć za wiele lat swoim dzieciom i wnukom ” veni vidi vici”

Jak to robimy: Wybraliśmy trasy aby każdy rodzaj motocykla mógł uczestniczyć w wyprawie. Często odkrywamy miejsca do których autobusy biura podróży nie dotrą. Odkrywamy, że tak naprawdę nie potrzebujemy  hoteli, all inclusive walizek żeby odpocząć od otaczającego nas na co dzień świata. To jak  psychoterapia a właściwie to praktycznie przez cały pobyt jesteśmy w psychicznym offline. Czasami brak infrastruktury oznacza naturalność danego miejsca ale i że, wiąże się to z pewnymi trudnościami. Gdyby wszystko było tu idealne miejsca te byłby tak piękne i zagadkowe. Ogromną satysfakcję daje nam docieranie do niesamowitych miejsc.

Śpimy przede wszystkim w miejscach z niepowtarzalnym klimatem! czasami pod namiotem bądź gołym niebem decyzja wspólna, w hostelach i domach tubylców z Bałkan. Przede wszystkim w niedużych, czystych i schludnych apartamentach.W dużych kurortach wybieramy dobrze usytuowane hostele i hotele. Wszystkie w większości są ze śniadaniami.
Pokoje w większości są dwuosobowe ale zdarzają się też miejsca, gdzie śpimy w więcej osób, w jednym pomieszczeniu. Dzięki małej grupie (6-12 osób) i koleżeńskiemu charakterowi wypraw, tworzymy głębsze relacje z ludźmi, którzy razem z nami przeżywają to czego nie zapomnimy do końca życia jak i również z lokalną ludnością którzy są dla nas bardzo gościnni. Kochamy to co robimy i sposób w jaki to robimy, jednak zdajemy sobie sprawę, że taka forma spędzania wolnego czasu nie jest dla każdego. Jeśli jednak czujesz ten klimat, to zobacz co planujemy w najbliższym czasie:
 
To jedyna taka oferta dająca Tobie niezapomniane chwile. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą dobry humor i nie jesteś marudą lubisz przygodę. Czasami będziemy eksplorerować co zapewni dodatkowy dreszczyk emocji.
 

 

Kowalczyk Artur „Manciol” – instruktor nauki jazdy oraz instruktor techniki jazdy,                                                                                   trener (Master)
 
 
 Michał Kaczmarek „Endurer”-Instruktor techniki jazdy motocyklem ,trener                                                                                                           (Kontrmaster)
 
 
Uwaga! Ta wyprawa nie jest dla każdego…
Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego trzeba zrozumieć, że nie jest to lekka wycieczka. Odwiedzenie tak ogromnej ilości różnorodnych miejsc w 10 dni, wymaga sporego poświęcenia od każdego uczestnika oraz podejmowania czasami spontanicznych decyzji…
My to rozumiemy. Napisz do nas parę słów o Sobie i przekonaj nas że, chcesz z nami przeżyć przygodę swojego życia. My odpowiemy Tobie szybko i prześlemy warunki i regulamin uczestnictwa.
Ty potwierdzisz że, akceptujesz a następnie dopiero dokonujesz płatności.
Po dokonaniu  całej wpłaty otrzymasz  potwierdzenie rezerwacji . Formularz
 
 
Na całą ekspedycję masz przewodnika na motocyklu czyli jedziesz bez mapy w najpiękniejsze miejsca na Bałkanach. Codziennie śpisz w innym miejscu. 
Co my gwarantujemy i za ile:
Koszt transportu motocykla w dwie strony Polska- Zadar i obsługa masterów 2500 zł/ za motocykl + motocyklista. 
Twoje dodatkowe koszty :
Jedzenie, paliwo do motocykla, noclegi, ubezpieczenie około +-500 Euro.
Twój dojazd i powrót do i z bazy w Zadarze. Samolot, samochód, bus.
Pomagamy w organizacji Twojego dojazdu na miejsce. Samolot, samochód, bus razem z grupą.
Pierwsze 6 osób które dokonają zakupu naszej ekspedycji otrzymają bezpłatny Voucher wartości 490 zł na Torowy Event Szkoleniowy na torze motocyklowym w Bydgoszczy.
 
 
Przykładowy plan wyjazdu:
Wszystkie hotele i apartamenty zostały zarezerwowane.W trakcie pobytu będziemy decydować gdzie chcemy spać.Trasy i drogi wybrane przewidują możliwość poruszania się tam każdego rodzaju motocykla i dla każdych umiejętności.Trasa przebiega przez parę parków  oraz przebiega przez terytorium  Bośni i Hercegowiny Czarnogóry , Chorwacji.
Główny cel jeździć, odpoczywać, jeść oraz kąpać na pięknych plażach Adriatyku taki  Fun i wiele emocji. Jedziemy ,odpoczywamy, jemy, plaża itd itd luz. Wyżywienie, koszty paliwa, oraz noclegi 100-200 zł dziennie.
Koszt samolotu w dwie strony  od 400  zł ale bilety mogą drożeć z czasem Ryanair.
Bilet można kupić w momencie kiedy ekspedycja zostanie potwierdzona. Będzie to wiadomo 30 dni przed wyjazdem chyba że, komplet uczestników będzie znany wcześniej.
 
 
Możemy tobie także wypożyczyć motocykl dodatkowo będzie to koszt od 150 za  dobę.
Po dokonaniu  całej wpłaty otrzymasz fakturę oraz potwierdzenie rezerwacji.
Koszt dojazdu po twój motocykl w dowolne miejsce w Polsce 1 zł za km. Możesz go także dowieź samodzielnie do miejscowości Gniezno.  Jeżeli będzie pasować po wcześniejszym uzgodnieniu możemy twój motocykl zabrać po drodze jadąc w tym kierunku.  ZOBACZ OTO TRASA TRANSPORTU MOTOCYKLI W KIERUNKU CHORWACJI.
Transport rusza  6.10 o godzinie 21.00 
 
Pamiętaj codziennie śpimy i jesteśmy w innym miejscu.Trasy są niepowtarzalne. Nie mamy jednej bazy do której codziennie wracasz. Przez cały czas wyprawy masz przewodnika.
Wyjazd z Polski 5.10  godz 23.00 ilość miejsc w samochodzie ograniczona.
1 dzień  7.10
godzina 9.00 wylot z Berlina 10.50 jesteśmy w Zadarze. Bilety kupujecie tutaj.
Tam jesteście odbierani z lotniska i przewiezieni do zakwaterowania w naszej bazie „MOTO-CROATIA” w Zadarze w pensjonacie  Bibinje, Zadar, Chorwacja.  Po przyjeździe rozpakowanie, obiad, wyjazd motcyklami  do Centrum Zadaru
Dzień 2    8.10   trasa
Zobacz trasę Zadar- Orebić która przebiega przez przeprawę promową .
Trasa bardzo urokliwa jak wszystkie, ale przebiega przez region winiarski, świetne klimaty wyśmienita kuchnia i otwarci ludzie. Trasa o różnej trajektorii zakrętów i o różnych wzniesieniach. Zobacz widoki zapierające dech.
Port w Orebić
Makarska riviera
 Ploće port 
 Trpanj port
Orebić.
Korćula Wyspa Marco Polo promem .
Tutaj będziemy nocować Vela Luka na wyspie Korcula
 
 
Dzień 3    9.10    200 km  4 godziny  temp.23 C
Orebić -Kotor Czarnogóra
Kotor piękny wręcz zaczarowany Stari Grad
Tak wygląda trasa 
Nocujemy tutaj
Dzień 4    10.10    trasa   200 km   4 godz   temp.17- 20 C 
Będziemy tutaj przejeżdżać przez tereny po byłych kopalniach uranu. Jest tutaj specyficznie chłodno, więc trzeba ubrać cieplejsze ciuchy.
Kotor- Mostar Bośnia i Hercegowina
Zobacz Mostar przeczytaj trochę o histori. Niesamowity klimat .
Moim zdaniem najładniejsze miejsce na całej trasie ekspedycji.
Stare miasto to jeden wielki stragan gdzie można kupić wszystko do kałasza włącznie. Klimat nie do opowiedzenia. Musisz to zobaczyć sam.
Tutaj nocujemy 40 zł ze sniadaniem
 
 
Dzień 5  11.10   Trasa 170 km   5 godzin temperatura 24 C
Mostar-Medziugorie, Bośnia i Hercegowina – Makarska – Sumartin -Supetar
Bardzo urokliwa trasa bardzo piękne miejsca zobacz: Mostar bardzo bogata historia piękne zaczarowane stare miasto podzielone mostem miedzy Chrzescianami i Muzułmanami. Medziugorie miejsce objawień Matki Boskiej oraz piękna wyspa Brać na którą dostaniemy się promem trasa przebiegająca przez nią z pięknymi widokami.
Mostar
Medziugorie, Bośnia i Hercegowina
Sumartin
Supetar
Zatrzymamy  się w Bol i wykąpiemy na pięknej plaży Zlatni Rat 
Temperatura powietrza 20 C  woda   17 C
Tutaj nocujemy
 
Dzień 6  12.10  rezerwowy. Sami wybierzecie miejsce z wielu jakie Wam zaproponuję.
 
Dzień 7   13.10   Trasa 180 km 5 godzin temp.24 C
Supetar – Split- Ciovo – Trogir – Zadar
Zobacz Trogir
Zobacz Ciovo
Na wyspie Ciovo polecam obiad w Srdela . Wyśmienita kuchnia rewelacyjne prażone kalmary.
Wracamy do bazy na godzinę 15.00. Szykujemy się do rannego wylotu do Berlina
 
Wyjazd do Polski samochodem lub
Wylot do Berlina 6.45 .Na lotnisko zawiezie Was taxi koszt 10 E Wyjazd z Bazy godzina 4.45 
Berlin 8.30.
Motocykle do odbioru po powrocie .
Artur – 608 697 248
warunki i regulamin uczestnictwa
 
 
 
 
 
 https://youtu.be/d_jRlePu_DM        Wyprawa Teneryfa
https://youtu.be/YR-9Hk5zuCk       Wyprawa Garda
 
REGULAMIN SPRZEDAŻY ON-LINESłowniczek pojęć:Regulamin – niniejszy regulamin sprzedaży Voucherów na szkolenia i kursy kat. A, A1, A2, AM, B za pośrednictwem strony internetowej.OSK– OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW KOWALCZYK MOTOCYKLON JERZY KOWALCZYKFirma – OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW JERZY KOWALCZYK, ul. Chrobrego 27, 62-200 Gniezno

Dane rejestrowe – NIP 7841360901,  REGON 366398832,

Strona internetowa – strona internetowa: , www.kowalczyk-motocyklon.com www.motocyklon.com

Vouchery– vouchery przedstawione w ofercie dostępne w systemie sprzedaży on-line za pośrednictwem strony internetowej.

Kupujący – osoba , która dokonała zakupu on-line.

 

 

1. Sprzedaż karnetów prowadzi Firma.

2. Umowa sprzedaży pomiędzy Kupującym a Firmą zostaje zawarta w przypadku spełnienia wymaganych procedur zakupu Voucheru:

 • Zarejestrowania się na stronie internetowej www.motocyklon.com lub www.kowalczyk-motocyklon.com poprzez wypełnienie formularza, w którym należy wpisać: imię i nazwisko, pesel, adres e-mail, numer telefonu, adres zamieszkania,
 • złożenia przez Kupującego zamówienia on-line poprzez wypełnienie formularza zawartego na stronie internetowej,
 • uiszczenia przez Kupującego zapłaty za zamówienie przelewem bankowym on-line za pomocą systemu tpay.com.
 • otrzymania przez Kupującego potwierdzenia realizacji transakcji na wskazany przez Kupującego adres e-m1ail, przesłanego z systemu tpay.pl.
 1. Przed skorzystaniem z procesu zakupu Voucheru, Kupujący powinien zapoznać się z Regulaminem. Zakup przez Internet jest równoznaczny z akceptacją jego treści.
 1. Kupujący ma możliwość płatności online przez system tpay.com.
 1. OSK nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie konsekwencje wynikające z nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu płatniczego tpay.com.
 1. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących świadczenie usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych ,jeśli świadczący usługę otrzyma w całości zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem  poczty ,banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej,  a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika , jakiej konkretnie czynności dotyczyła sprzedaż usług w zakresie zamówienia i płatności drogą internetową nie podlega ewidencji w kasie fiskalnej, w związku z czym Kupujący nie otrzymuje paragonu fiskalnego.

7. Warunkiem ustawienia karnetu na koncie Klienta jest dokonanie płatności (Kupuję z obowiązkiem zapłaty tpay.com). Płatność uznaje się za dokonaną z momentem otrzymania przez Firmę informacji o ustanowieniu nowej transakcji w serwisie tpay.com i wpływie środków na rachunek tpay.com

8. W celu otrzymania faktury, Kupujący powinien zgłosić ten fakt w biurze Firmy (ul. Chrobrego 27, 62-200 Gniezno) lub przesłać zgłoszenie za pomocą poczty elektronicznej na adresmotocyklon21@gmail.com, podając dane do faktury. Faktura zostanie przygotowana do odbioru w biurze Firmy.

9. Za pośrednictwem strony internetowej można kupić jedynie Vouchery w cenach podanych na stronie internetowej OSK.

10. OSK zastrzega sobie możliwość zakończenia sprzedaży przez stronę internetową w każdej chwili, bez podawania przyczyn.

11. OSK nie ponosi odpowiedzialności za skutki podania przez Kupującego nieprawdziwych lub błędnych danych w formularzu zamówienia.

12. Vouchery nie mogą być wymienione na inne opcje niż zostały zakupione.

13. Wszelkie reklamacje należy kierować do Firmy. Reklamacje można zgłaszać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres motocyklon21@gmail.com

14. Zgłoszenie reklamacji powinno zawierać:

 • dane Kupującego zgodne z danymi podanymi przy dokonywaniu zakupu Voucheru,
 • datę dokonania transakcji zakupu i numer transakcji,
 • opis przedmiotu reklamacji.

15. Reklamacje zostaną rozpatrzone nie później niż w terminie 14 dni od momentu jej zgłoszenia.

16. Informacja o przyjęciu lub odrzuceniu reklamacji zostanie przesłana Kupującemu na adres podany w poczcie elektronicznej.

17. Kupujący wyraża zgodę na przechowywanie i przetwarzanie przez Klub danych osobowych Kupującego w celu realizacji zamówienia, kontaktu z Kupującym oraz wszelkich działań niezbędnych do funkcjonowania systemu sprzedaży Karnetów, a także w celach przekazywania informacji o promocjach oferowanych przez OSK.

18. Kupującemu przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także do kontroli przetwarzania danych, które je dotyczą na zasadach określonych w art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych ( tekst jednolity Dz. U. 2002 nr 101, poz.926 z późniejszymi zmianami) oraz w Ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną ( Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204).

19.Kupujący udostępniający swoje dane osobowe ma prawo do dostępu do nich, jak również do ich poprawiania i uaktualniania w biurze Firmy.

20.OSK świadczy usługi sprzedaży Voucherów w sposób zgodny z postanowieniami Regulaminu.

21. O planowanej zmianie Regulaminu Firma poinformuje z 14-dniowym wyprzedzeniem, zamieszczając na stronach: www.kowalczyk-motocyklon.comwww.motocyklon.com w miejscu widocznym dla Kupującego przed złożeniem zamówienia, przy czym do zamówień złożonych przed dniem wejścia w życie zmian, zastosowania mają postanowienia dotychczasowe, chyba że, Kupujący wyrazi na piśmie zgodę na zastosowanie wobec niego nowych postanowień.

22. Wszystkie informacje na temat cennika oraz dane kontaktowe opublikowane są na stronach: www.kowalczyk-motocyklon.comwww.motocyklon.com.OSK zastrzega sobie prawo do zmian w ofercie i cenniku świadczonych usług.

23. Niniejszy Regulamin sprzedaży on-line dostępny jest na stronie internetowej oraz w biurze Firmy.

 

 
 
 
 • Dostępność:
  • 6 dostępne

Autor: Artur Kowalczyk

Podziel sie tym wpisem